Uwaga!
Przeglądasz stronę archiwalną gimnazjum. Nie będzie ona aktualizowana. Aby zobaczyć najnowsze informacje, wejdź na stronę Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu.

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

   Już po raz dziesiąty w naszym gimnazjum zorganizowany został turniej o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu powiatowym zorganizowana została w Gimnazjum w Sierakowie pod patronatem Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu przy współudziale Fundacji Rodziny Duda, Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lesznie.

 

Do rywalizacji przystąpiło piętnastu uczniów z pięciu gimnazjów naszego powiatu.
Turniej składał się z czterech etapów: części teoretycznej, znajomości znaków drogowych, umiejętności udzielenia pierwszej pomocy i jeździe na czas po torze przeszkód. Pierwsze miejsce i tym samym możliwość startu w finale wojewódzkim wywalczyła drużyna z Gimnazjum w Jutrosinie, drugie miejsce drużyna z Gimnazjum w Sierakowie, a trzecie drużyna z Gimnazjum nr 1 w Rawiczu. Indywidualnie najlepszymi zawodnikami zostali: Patryk Ogrodowicz z Gimnazjum w Sierakowie i Kinga Leciejewska z Gimnazjum w Pakosławiu. 

 

Przemysław Nowicki – nauczyciel zajęć technicznych
i edukacji dla bezpieczeństwa