LAUREATKA MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU LITERACKIEGO TWÓRCZOŚCI DZIECI I MŁODZIEŻY Z NASZEGO GIMNAZJUM!

Bardzo nam miło poinformować, że nasza uczennica, Małgosia Żyto z kl. Ig, osiągnęła wspaniały sukces. Została laureatką Międzynarodowego Konkursu Literackiego Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej. Jak duże to osiągnięcie obrazuje fakt, że na XXXIII edycję tegoż konkursu nadesłano 8390 zestawów wierszy, opowiadań i prób dramatycznych z 508 szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych z całej Polski, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Litwy, Czech i Ukrainy.

Komisja jurorów, w skład której wchodzili m.in. tacy twórcy, jak Wanda Chotomska czy Barbara Kosmowska, docenili "...oryginalność tekstu, literackość pomysłu i ujawniony talent" Małgosi. Jej opowiadanie pt. "Czas na zmiany" zaliczyli do grona 29 równorzędnych laureatów w jej kategorii wiekowej. Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 22 maja 2017 roku, o godz. 13.00 w sali Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku, gdzie odbierze nagrodę (fotorelację przedstawimy później).
   To wspaniałe wyróżnienie dla jej literackich zainteresowań. Małgosia nie tylko pisze, ale przede wszystkim bardzo dużo czyta. Ma rzadko spotykaną łatwość wymyślania różnych historii i przelewania ich na papier, ale przy tym jest też uważnym i wrażliwym obserwatorem rzeczywistości.

opiekun laureatki
Maria Rajewska