Uwaga!
Przeglądasz stronę archiwalną gimnazjum. Nie będzie ona aktualizowana. Aby zobaczyć najnowsze informacje, wejdź na stronę Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu.

PIĄTA EDYCJA DNIA CHEMIKA W GIMNAZJUM W SIERAKOWIE

   We wtorek dziewiątego maja br. odbyło się podsumowanie piątej edycji Dnia Chemika w Gimnazjum w Sierakowie. Aktywny w niej udział wzięło 47 gimnazjalistów. Tegoroczne obchody rozpoczęły się ogłoszeniem dwóch konkursów dla naszych uczniów; pierwszy polegał na zmierzeniu się z testem wielokrotnego wyboru oraz zestawem zadań rachunkowych, drugi natomiast z uruchomieniem swojej wyobraźni i umiejętności plastycznych podczas wykonywania dowolnego modelu cząsteczki z dostępnych materiałów.

 

   Do części pierwszej konkursu przystąpiło 22 uczniów, którzy 4 maja rozwiązywali przygotowany arkusz dostosowany dla każdej grupy wiekowej. W części drugiej swój udział zgłosiło 23 ochotników wykazując się pomysłowością oraz zaangażowaniem w przygotowane prace.

   Ogłoszenie wyników nastąpiło dziewiątego maja. W Konkursie z okazji V Edycji Dnia Chemika pierwsze miejsce w kategorii pierwszych klas zajęła Aleksandra Barańska, w kategorii drugich klas – Kacper Skrzypek, w kategorii zaś trzecich klas – Mikołaj Zawada. W Konkursie na model cząsteczki zwyciężczynią została Kinga Turek z klasy IIIF, drugie miejsce zajęła Aleksandra Olszak z klasy IIIF, trzecie – Anna Michalska z klasy IIIA; wyróżnienie w tymże konkursie zdobył tymczasem Szymon Maćkowiak z klasy IIIC. Najlepsze prace uczniowskie zostały nagrodzone, a wszyscy uczestnicy tegorocznego Dnia Chemika wzięli udział w krótkim pokazie efektownych doświadczeń przygotowanych przez uczniów klasy trzeciej. Wszystkim, którzy uczestniczyli w tegorocznych obchodach Dnia Chemika gratuluję. Kolejna przygoda z chemią za rok!

 

 Violetta Stawecka – Lisiecka

Nauczycielka chemii w Gimnazjum w Sierakowie