Uwaga!
Przeglądasz stronę archiwalną gimnazjum. Nie będzie ona aktualizowana. Aby zobaczyć najnowsze informacje, wejdź na stronę Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu.

GIMNAZJALIŚCI Z SIERAKOWA NA SZKOLENIU EUROWEEK

   W dniach 12 -16 maja 2017 r. już po raz drugi uczniowie Gimnazjum w Sierakowie wraz z opiekunkami: p. Urszulą Urbanowicz i p. Małgorzatą Piętą uczestniczyli w warsztatach EuroWeek zorganizowanych przez  Europejskie Forum Młodzieży. Tym razem dołączyła też do nas grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5 pod opieką pani Natalii Fibich. Miejscem zakwaterowania, inaczej niż w roku ubiegłym, był piękny ośrodek agroturystyczny w Długopolu Dolnym. Głównym założeniem  programu EuroWeek, współfinansowanego przez Unię Europejską, jest umożliwienie młodym ludziom startu w życie poprzez rozwijanie najbardziej cenionych w chwili obecnej umiejętności społecznych: autoprezentacji, przewodzenia i pracy w zespole.

   Zajęcia były prowadzone w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców EFM - wolontariuszy między innymi z Turcji, Indonezji, Filipin, Kenii, Hiszpanii, Chin ,Łotwy.

   Każdy dzień rozpoczynał energizer-zajęcia ruchowe, które miały pobudzić uczestników do działania, potem odbywały się zajęcia w losowo dobieranych grupach, które tworzyli również gimnazjaliści w Łodzi. Uczniowie zostali przeszkoleni w następujących tematach: Konferencja prasowa, Leadership, Poznaj Unię Europejską, Praca i motywacja w grupie, Program ”Erasmus +”, Poznawanie kultur świata, Prowadzenie prezentacji/autoprezentacji, Wolontariat, Debata Oksfordzka, Szok kulturowy. W każdym dniu wolontariusze przedstawiali prezentacje, które przybliżały uczestnikom ich ojczyste kraje, często wzbogacając je o pokaz tańców czy śpiew na żywo. Oczywiście zajęcia odbywały się w języku angielskim, ale jego poziom był dostosowany do wieku i umiejętności gimnazjalistów. W ostatnim dniu każdy uczestnik obozu dostał certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.

 

Urszula Urbanowicz

Nauczycielka języka angielskiego

Gimnazjum w Sierakowie