GIMNAZJALISTKA LAUREATKĄ MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU LITERACKIEGO W SŁUPSKU

W dniu 22 maja br. w siedzibie Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku odbyła się uroczysta gala Międzynarodowego Konkursu Literackiego dla Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej w Słupsku. Jak już informowaliśmy wcześniej, uczennica kl. Ig naszego gimnazjum, Małgosia Żyto, została laureatką tego prestiżowego konkursu. Jury składające się z pisarzy, dziennikarzy, ilustratorów książek i nauczycieli polonistów doceniło jej opowiadanie, które zostało zaliczone do grona 29 najlepszych spośród młodzieży gimnazjalnej. Wszystkich prac napłynęło ponad 8400.

Publiczność mogła wysłuchać nagrodzonych wierszy i utworów prozatorskich podczas programu złożonego z konkursowej twórczości. Przedstawiła go słupska młodzież gimnazjalna. Organizatorzy konkursu podkreślili, że nie wszyscy z nagrodzonych stają się w przyszłości poetami czy pisarzami. Pozostają jednak ludźmi otwartymi i wrażliwymi na piękno sztuki.

Laureaci otrzymali w nagrodę pióra, dyplomy oraz pokonkursową książkę z utworami wszystkich laureatów pt. „Do świata dziecka wchodzi się boso”. Możemy więc powiedzieć, że nasza laureatka ma już pierwszą publikację swojego utworu za sobą (jeden egzemplarz książki dostępny w naszej bibliotece). Życzymy jej, aby to był początek czegoś wspaniałego.

Zespół Redakcyjny

Gimnazjum w Sierakowie