XVI EDYCJA KONKURSU „HALO EUROPA TO MY!” JUŻ ZA NAMI!

W dniu 29 maja 2017 roku odbyła się już XVI edycja powiatowego konkursu „Halo Europa to My!”. Konkurs przeprowadził Szkolny Klub Europejski przy Gimnazjum w Sierakowie.

Konkurs ten propaguje idee zjednoczonej Europy, ale także uczniowie biorący udział w nim muszą wykazać się dużą znajomością wiedzy z zakresu historii, geografii, WOS-u, sztuki architektury. Czyli swoim zasięgiem obejmuje wiele dziedzin, na które każdy uczeń biorący udział musi się przygotować. Jak zwykle poziom konkursu stał na wysokim poziomie, co odzwierciedlają zdobyte punkty i bardzo zaciekła rywalizacja pomiędzy występującym. Konkurs ten jest rozgrywany w dwóch kategoriach: szkół gimnazjalnych i podstawowych. W czasie kiedy komisja konkursowa poprawiała prace uczestników, młodzież Szkolnego Klubu Europejskiego przeprowadziła warsztaty. Dotyczyły one krajów mniejszych UE czyli: Bułgarii, Rumunii, Litwy, Czech i Słowacji. Na koniec każdej prezentacji grupy miały ułożyć hasło reklamowe dla każdego kraju. Było dużo śmiechu i zabawy, młodzież dobrze się bawiła podczas układania prezentacji. Po warsztatach Pan Piotr Mosiek - dyrektor naszego gimnazjum wręczył nagrody zwycięzcom.

W kategorii szkół podstawowych zapadły następujące rozstrzygnięcia:

1. Sebastian Kozal SP nr 6

2. Gracjan Jurga SP nr 6

3. Zuzanna Radojewska SP nr 6

W kategorii szkół gimnazjalnych:

1. Adam Świerzewski Gimnazjum nr 1 w Rawiczu

2. Aleksander Żółtański Gimnazjum nr 1 w Rawiczu

3. Marta Ciesielska Gimnazjum nr 1 w Rawiczu

Za wszystkie nagrody dziękujemy sponsorom czyli Urzędowi Miejskiemu Gminy Rawicz oraz Radzie Rodziców Gimnazjum w Sierakowie.

Opiekunowie SKE Epsylon

Rafał Dziewięcki