OBCHODY DNIA DZIECKA W SIERAKOWSKIM GIMNAZJUM

W Gimnazjum w Sierakowie w dniu 1 czerwca br. z okazji Dnia Dziecka zorganizowanych zostało kilka ważnych wydarzeń.

Wszystkie klasy uczestniczyły w warsztatach poświęconych tolerancji oraz osobom niepełnosprawnym; efektem warsztatowych prac klas były plakaty poświęcone niniejszym zagadnieniom oraz udział młodzieży w pogadankach tematycznych. Podjęta problematyka wynikała z obecności placówki w Sieci Szkół Promujących Zdrowie i podejmowanych w tym roku szkolnym działań edukacyjnych.

Równolegle organizowany był także Dzień Sportu, w którym przedstawiciele poszczególnych klas rywalizowali w trzech dyscyplinach: siatkówce, grze w ringo oraz piłce nożnej. Rozgrywki niniejsze miały miejsce na sali gimnastycznej oraz na boiskach zewnętrznych szkoły, co umożliwiała piękna, słoneczna pogoda. W ogólnej klasyfikacji sportowej zwycięzcami w swoich rocznikach okazali się: wśród klas pierwszych – klasa IG, wśród klas drugich – klasa IIB oraz wśród klas trzecich – klasa IIIA.

Kolejnym, wpisanym już w bogaty harmonogram wydarzeń szkolnych, wydarzeniem była organizacja Dnia Projektów Edukacyjnych. Przedstawiciele grup opracowujących w tym roku projekty przedstawiali publicznie efekty swoich rocznych prac. W interesujących oraz zróżnicowanych tematycznie prezentacjach i pokazach uczestniczyli uczniowie klas pierwszych, którzy z kolei w przyszłym roku szkolnym będą brali udział w projektach edukacyjnych.

Zakończenie wszystkich rywalizacji odbyło się pod koniec dnia na boisku szkolnym, gdzie Pan Piotr Łukasiewicz – nauczyciel wychowania fizycznego i koordynator Dnia Sportu wespół z Panem Piotrem Mośkiem – dyrektorem Gimnazjum w Sierakowie, wręczyli dyplomy w rywalizacji sportowej. Podsumowaniem całości był natomiast zorganizowany przez Samorząd Uczniowski Festiwal Kolorów, polegający na wyrzuceniu w powietrze w jednym czasie różnobarwnych proszków ekologicznych. Całość zakończyło symboliczne odtańczenie przez uczniów na boisku szkolnym tańca belgijskiego.

Zespół Redakcyjny

Gimnazjum w Sierakowie