Koło teatralne

Koło teatralne „Wstecz” działające przy Gimnazjum w Sierakowie istnieje od 2000 roku. Na jego zajęciach spotyka się młodzież interesująca się teatrem, sztuką aktorską, kulturą żywego slowa.
Program koła zakłada realizację następujących celów: rozwijanie postawy twórczej uczniów, kształtowanie wrażliwości estetycznej, wyzwalanie ekspresji oraz wzbogacanie wyobraźni artystycznej.
W ramach zajęć uczniowie przygotowują spektakle teatralne prezentowane następnie przed publicznością, uświetniają szkolne uroczystości.
   Tradycją koła „Wstecz” stały się przedstawienia adresowane dla najmłodszych widzów – gimnazjaliści corocznie prezentująj e w rawickich przedszkolach.
Od dwóch lat ważnym aspektem działalności grupy jest przygotowywanie inscenizacji dzieł nlaeżących do kanonu sztuki teatralnej. Przed dwoma laty był to spektakl oparty na fragmentach utworów Aleksandra Fredry, natomiast
w kolejnym roku szkolnym komedia „Po burzy” Alfonsa Abrahamowicza.
Mierząc się z tekstami znanych dramaturgów uczniowie wykazali się niebywalą pomysłowością, zdolnością wyrażania uczuć i refleksji oraz wysokim poziomem umiejętności pracy w grupie.
Zadowolenie z atmosfery pracy oraz jej efektów sprawiło, że w tym roku uczniowie podjęli się niezwykłego wyzwania – podjęli próby przedsawienia, w którym wystąpią zarówno obecni uczniowie I – III, jak i absolwenci szkoły.

Opiekunami  koła  są  nauczyciele:

Kinga Helińska-Szpajda

Hanna Gowarzewska