Uwaga!
Przeglądasz stronę archiwalną gimnazjum. Nie będzie ona aktualizowana. Aby zobaczyć najnowsze informacje, wejdź na stronę Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu.

INŻYNIEROWIE Z GIMNAZJÓW

W dniu 29 maja 2017 roku w Gimnazjum w Sierakowie odbyła się dziewiąta edycja konkursu matematyczno -fizycznego „Chcę być inżynierem”. Inicjatorkami przeprowadzenia tego konkursu były Joanna Józefowicz, nauczyciel matematyki z Gimnazjum nr 1 w Rawiczu i Magdalena Giera – Golembka, nauczyciel fizyki z Gimnazjum w Sierakowie.

   Konkurs miał zasięg powiatowy - w konkursie wzięli udział uczniowie z Gimnazjum w Bojanowie, z Gimnazjum w Sierakowie i Gimnazjum w Rawiczu.

   Celem konkursu było przede wszystkim zachęcenie młodych ludzi do lepszego opanowania pojęć i metod matematycznych i fizycznych, gdyż wraz z ich zrozumieniem zwiększają się u człowieka zdolności logicznego rozumowania, a zatem rozwiązywania problemów. Zadaniem konkursu było promowanie matematyki i fizyki wśród gimnazjalistów, zaprezentowanie możliwości zabawy matematyką i fizyką, rozwijanie wśród uczniów zdolności logicznego myślenia.

   Uczestnicy konkursu rozwiązywali zadania problemowe, w których musieli umieć powiązać wiedzę zarówno z matematyki, jak i fizyki. Organizatorki zaproponowały trochę inny charakter konkursu, a mianowicie tworzenie dwuosobowych drużyn, ponieważ ważną cechą każdego inżyniera jest umiejętność pracy w zespole. Możliwość startowania w drużynach dwuosobowych bardzo spodobała się uczestnikom konkursu.

Najlepszymi przyszłymi inżynierami okazali się:

I miejsce: Filip Maciejak i Krzysztof Kowalski z Gimnazjum w Sierakowie

II miejsce: Mikołaj Malcherek i Adam Domachowski z Gimnazjum w Sierakowie

III miejsce: Małgorzata Snella i Miłosz Starzyński z Gimnazjum w Bojanowie.

Magdalena Giera – Golembka

Nauczyciel fizyki w Gimnazjum w Sierakowie