Uwaga!
Przeglądasz stronę archiwalną gimnazjum. Nie będzie ona aktualizowana. Aby zobaczyć najnowsze informacje, wejdź na stronę Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu.

WIGILIJNY PIĄTEK W SIERAKOWIE

     Dzień 20 grudnia br. miał w Gimnazjum w Sierakowie wyjątkowy charakter. Piątek rozpoczął się bowiem od porannego meczu piłkarskiego Nauczyciele vs. Uczniowie zorganizowanego przez samorząd uczniowski szkoły. Spotkanie rozegrane przy pełnych trybunach zakończyło się zwycięstwem drużyny gimnazjalistów 3 – 1 po emocjonującym meczu.

 

Nie wynik jednak był istotny, albowiem pieniądze zebrane z organizacji spotkania w wysokości 400 zł zostaną przekazane na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Kolejnym elementem tego dnia były zorganizowane w holu szkoły jasełka, przygotowane przez uczniów gimnazjum pod opieką katechetek: p. Barbary Kaczmarek i p. Wiesławy Łukowiak, jak również nauczycielki muzyki – p. Jowity Augustyniak. Bożonarodzeniowe przedstawienie zakończyło się wyjątkowym koncertem duetu gitarzystów dla całej społeczności szkolnej: Mirosława i Daniela Szymankiewiczów. Grupa ACOUSTIC PROJECT zaprezentowała własne kompozycje, jak również kolędy w jazzowej aranżacji. Koncert zakończył się owacjami na stojąco, zaś uczniowie udali się później do klas na spotkania wigilijne z wychowawcami.

 

Szczególne obchodzenie przez społeczność Gimnazjum w Sierakowie doniosłych świąt (zarówno narodowych, jak również religijnych) wpisane jest w etos pracy wychowawczej placówki, której edukacyjne oddziaływania zawarte są w jej misji: „wolność i odpowiedzialność poprzez prawdę, dobro i wiedzę”…

 

Piotr Mosiek

Dyrektor Gimnazjum w Sierakowie